logo Łączą Nas Ptaki

Po długich przygotowaniach oficjalnie rozpoczynamy II edycję. Tym razem przenosimy się do Francji, gdzie co roku bezsensownie ginie prawie 20 milionów ptaków. W tym coraz rzadsze i ginące w naszym krajobrazie ptaki siewkowe: kuliki wielkie, czajki, rycyki, kszyki…

W czasie I edycji wysłaliśmy do dzieci na Malcie blisko 1000 prac i listów od polskich dzieci. Przez dwa lata akcji nagłaśnialiśmy problem kłusownictwa i łapania w niewolę ptaków w całym basenie Morza Śródziemnego. Na Malcie, Cyprze, we Włoszech, ale też poza granicami Europy, np. w Libanie i Egipcie. Wierzymy, że największą szansę na przyszłość ptaków jest odpowiednia edukacja młodych obywateli. Ich decyzje w dorosłym życiu mogą zmienić nasz świat. Jak pokazały referenda na Malcie, czasami wystarczy głos dosłownie kilkuset osób, aby uratować miliony ptasich istnień.

Do krytyki kłusownictwa chętnie przyłącza się zachodnia Europa, odwracając w ten sposób uwagę od zatrważających statystyk z notatek swoich własnych myśliwych, którzy co rok zabijają ponad 50 milionów ptaków! Przoduje tu Francja, w której „legalnie” ginie ok. 17,5 mln ptaków rocznie. Rozstrzeliwanych nie z powodu głodu, nie dlatego, że niszczą uprawy rolnikom. To „tylko hobby” 1,25 miliona Francuzów. Chcemy skończyć z podziałem na kłusowników i myśliwych. Dla słonki czy rycyka nie ma znaczenia, z czyich rąk umiera.

Prosimy o kontakt wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w naszej akcji 🙂 Szczegółowe informacje o II edycji znajdziemy na dedykowanej podstronie.

Mamy ambitne plany, chcemy aby II edycja miała o wiele większy zasięg niż ta na Malcie. Dzięki współpracy z innymi organizacjami ornitologicznymi uda nam się dotrzeć do większej liczby nauczycieli i wychowawców. Koszty I edycji (ok. 3000 zł) zostały pokryte całkowicie z naszych prywatnych środków. Jeśli powiedzie się nasz plan i przeprowadzimy zajęcia dla kilku tysięcy dzieci, potrzebować będziemy 5-10 tys. zł. Dlatego też przy II edycji chcemy spróbować wesprzeć się Wami. Poniżej znajdziecie link do zbiórki w serwisie zrzutka.pl. Dziękujemy za każde wsparcie finansowe, ale równie ważne jest rozgłoszenie akcji. Wśród znajomych, rodziny, być może nauczycieli. Każdy rodzic może też przeprowadzić zajęcia ze swoimi dziećmi. W razie jakichkolwiek pytań kontaktujcie się z nami, chętnie odpowiemy i pomożemy. Zapraszamy również na stronę akcji na portalu Facebook.