Jeśli mieliście kiedyś wątpliwości, jak może wyglądać MODELOWA edukacyjna przyrodnicza dzieciaków w szkołach podstawowych, to przeczytajcie koniecznie ten wpis! ??

Szkoła Podstawowa w Rzekuniu (i prężnie działające przy niej Szkolne Kolo Towarzystwa Przyjaciół Lasu) to już nie pojedyncze zajęcia przyrodnicze, ale cała filozofia integracji edukacji z życiem przyrodniczym wychowanków. Dostaliśmy ponad 100 zdjęć (zobaczcie pełną galerię!) z różnych momentów życia szkoły, jak również specjalny dokument z relacją.

Dzieci są otwarte na wizyty z różnych środowisk, w tym Lasów Państwowych i – uwaga! – myśliwych. Naturalnie przykuło to naszą uwagę i zaniepokojenie. Oto relacja z tego spotkania:

„Spotkanie z myśliwym polegało na tym, że dzieci przekazały swoje rozczarowanie, niepokój i niezadowolenie w jaki sposób myśliwi obchodzą się z ptakami. Pan myśliwy przyznał, że jest to duży problem. O zachowaniu swoich kolegów z Francji dowiedział się od nas. Było to „gorące” spotkanie. Pan myśliwy obiecał, że przekaże uzasadnione prośby dzieci swoim kolegom, ale ze swojego koła.”

Dobry początek, prawda?

„Zaczęliśmy naszą ‚walkę’ o ptaki i mamy nadzieję, że rozsądek zwycięży. Trafiliśmy do sporej grupy odbiorców i myślimy, że może być tylko lepiej Dzieci były baaaaardzo zaangażowane w kampanię”.

Pani Ewo, bardzo dziękujemy za wszystko i mam nadzieję spotkamy się w waszych okolicach jeszcze w tym roku!