Ochrona migrujących ptaków jest niezwykle trudna, bo wymyka się granicom państw, lokalnemu prawu, zwyczajom i kulturom jednego miejsca. Dlatego musimy współpracować, wszyscy! Głęboko wierzymy, że każdy z nas może przyczynić się do sprawy, choćby zwiększając świadomość problemu wśród rodziny i znajomych. Czasami potrzeba zmienić opinię niewielkiej liczby osób, aby los ptaków w danym regionie uległ znacznej poprawie. Na Malcie ostatnie referendum w tej sprawie przegraliśmy dosłownie głosami kilku tysięcy osób!

Co każdy z nas może zrobić?

  • Jeśli jesteś nauczycielem lub w inny sposób pracujesz z dziećmi: przyłącz się do naszej akcji! Prosimy o kontakt.

  • Udostępnianie informacji o naszej akcji: artykułów z naszej strony internetowej lub grupy na Facebook’u

  • Rozmowa, z rodziną, przyjaciółmi, dalszymi znajomymi, być może część z nich jest myśliwymi i można ich nakłonić do rezygnacji z polowań na ptaki

  • Jeśli jesteś rodzicem, spróbuj namówić nauczycieli (lub inne osoby, np. pracowników świetlicy) swoich dzieci do wzięcia udziału w Łączą Nas Ptaki. Możesz też samodzielnie w oparciu o nasze materiały porozmawiać z dziećmi, poprosić je o narysowanie swoich ulubionych ptaków, przygotować listy i przesłać je nam. Prosimy o kontakt!

  • Wsparcie finansowe. Nie bez powodu umieszczamy ten punkt na końcu. Najważniejszy jest aktywizm i społeczny udział w przeciwdziałaniu okrucieństwu wobec ptaków. Wsparcie finansowe pozwoli nam jednak zdecydowanie zwiększyć zasięg akcji. Pracujemy całkowicie społecznie. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na wydruk materiałów dla nauczycieli i wysyłkę prac i listów. Koszty I edycji (ok. 3000 zł) pokryliśmy z własnej kieszeni. Mamy nadzieję na kilkukrotne zwiększenie zasięgu akcji w II edycji. Potrzebne będą też odpowiednio większe środki, stąd nasza prośba o wsparcie. Można to zrobić na dwa sposoby. Poniżej znajdziecie link do zbiórki w serwisie zrzutka.pl. Można też zrobić standardowy przelew, oto dane naszego rachunku bankowego:

    Fundacja Psubraty, Nowoursynowska 147B/21, 02-776 Warszawa
    57 1140 2004 0000 3002 7717 4218